Ogłoszenie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

2020-03-27 15:00

Rząd podjął  kolejne decyzje dotyczące ochrony przed zagrożeniem epidemiologicznym. W świetle, w  których następują kolejne ograniczenia, w szczególny sposób dotyczą naszej obecności w celebracjach liturgicznych w kościele oraz innych miejscach także na cmentarzach. W Mszach św. pogrzebowych i innych celebracjach liturgicznych będzie mogło uczestniczyć po pięć osób plus sprawujący posługę.

Obostrzenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia. Prawną podstawą wprowadzenia tych rozwiązań jest Ustawa o chorobach zakaźnych. Bardzo proszę,  na podstawie tej ustawy, by na Msze św. przychodzili ci, którzy zamówili intencję mszalną w liczbie pięciu osób. W czasie epidemii do kościoła wchodzimy bocznym wejściem.

Do świąt jestem także obecny w konfesjonale w salce katechetycznej, proszę , by zachować warunki bezpieczeństwa. Bardzo proszę o zachowanie stanu łaski uświęcającej. Można przeprosić Pana Boga za grzechy duchowo na początku Mszy świętej transmitowanej w telewizji lub Internecie. Można też na tych Mszach  św. przyjmować duchowo komunię świętą. Po zakończeniu epidemii w trakcie pierwszej spowiedzi świętej należy wyznać wszystkie grzechy, także te, za które przepraszało się w spowiedzi duchowej.

Ogłoszenia dotyczące przebiegu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych podam w następnym tygodniu.

To bardzo trudna sytuacja dla każdego z nas szczególnie dla tych ,którzy żegnają swoich bliskich odchodzących do wieczności. W imię dobrze pojętej miłości i solidarności z drugim człowiekiem oraz w obliczu zagrożenia epidemicznego bardzo proszę  o pozostanie w swoich domach. Nasza fizyczna nieobecność podczas niedzielnych i świątecznych Mszy św. nie oznacza braku modlitwy osobistej i rodzinnej. Drodzy parafianie, proszę także o modlitwę w mojej intencji. Zapewniam was o swojej kapłańskiej ,codziennej modlitwie za was i w  waszych intencjach.

Serdecznie was  wszystkich pozdrawiam i życzę spokoju ducha.

Ksiądz proboszcz Grzegorz Lewandowski