NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 26.05.2026R.

2024-05-25 21:05

1. Spowiedź każdego dnia powszedniego kwadrans przed Mszą św.

2. W środę 29.05.2024r. po Mszy św. i nabożeństwie majowym odbędzie się ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 18.30- 19.15.

3. W czwartek 30.05. 2024r. obchodzimy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA:

- Po uroczystej sumie ulicami naszej miejscowości przejdzie PROCESJA EUCHARYSTYCZNA do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji w kościele nastąpi uroczyste błogosławieństwo.

- Bardzo proszę o zaangażowanie się w budowę ołtarzy mieszkańców poszczególnych ulic, przedstawicieli wszystkich wspólnot religijnych działających w naszej parafii, młode małżeństwa i młodzież. Proszę o udekorowanie okien emblematami eucharystycznymi na trasie procesji.

- Panów radnych proszę o niesienie w procesji parafialnego sztandaru.

- Panie z Róż Różańcowych proszę o niesienie w procesji feletronu.

- Proszę o uświetnienie procesji Bożego Ciała przez pozostałe poczty sztandarowe.

- Panów strażaków proszę o niesienie w procesji baldachimu oraz zabezpieczenie trasy procesji.

- Dzieci komunijne proszę o udział w procesji w strojach komunijnych.

- Do sypania kwiatów w procesji Bożego Ciała i oktawie uroczystości zapraszam dziewczynki z przedszkola, zerówki, klasy pierwszej i drugiej. Próby dla dziewczynek sypiących kwiatki  odbędą się się we wtorek i środę o godz. 16.45 pod opieką pani Zyborowicz i matek dziewczynek.

4. W sobotę 01.06.2024r. o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła ministrantów. Wystrojem kościoła zajmą się nowożeńcy.

5. W sobotę 01.06. 2024r. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. o godzinie 17.45 zapraszam do udziału w naszym co miesięcznym nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy pod przewodnictwem Róż Różańcowych.

6. W niedzielę 02.06.2024r. PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.00 odmówimy różaniec pod przewodnictwem Róż Różańcowych. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Za tydzień w niedzielę 02.06.2024r. panowie radni zbiorą do puszek ofiarę na wyposażenie wnętrza świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wybudowanej jako wotum narodu polskiego za dar wolności. Za złożne na ten cel ofiary Bóg zapłać.