III NIEDZIELA ZWYKŁA, 21.01.2024R.

2024-01-20 09:57

1.Spowiedź każdego dnia powszedniego kwadrans przed Mszą św.

2. w sobotę 27.01.2024r. o godz. 9.00 odbędzie się sprzątanie kościoła przez ministrantów.

3. Dzisiaj na terenie parafii kończymy czas wizytacji duszpasterskiej. Dzięuję wszystkim za otwarcie drzwi swoich mieszkań i domów, aby na kolejny rok przyjąć błogosławieństwo Boże. Dzięuję za uśmiech, słowa wsparcia, zrozumienia i wspólnej troski o teraźniejszość i przyszłość naszej parafii.

4.  Inwestycje na rok 2024r. przedstawiają się w sposób następujący:

- kontynuacja comiesięcznych zbiórek inwestycyjnych do czerwca br. na spłatę zaciągniętej pożyczki na zakup działki pod plac manewrowy;

- od czerwca2024r. do grudnia 2025 r. rozpoczynamy zbiórki na wykonanie placu manewrowego. Prace zostaną rozpoczęte w lipcu 2025r.  systemem gospodarczym w ramach zebranych środków inwestycyjnych.

5. Ofiary złożone podczas kolędy zostaną przeznaczone na całoroczne funkcjonowanie i utrzymanie parafii. Środki finansowe będą przeznaczone na:

- opłaty do kurii;

- podatki wobec państwa;

- ubezpieczenie budynków kościelnych;

- ogrzewanie kościoła i opłacenie organisty.

Ofiary składane na cotygodniową niedzielną kolektę są przeznaczane na:

- oświetlenie kościoła na Mszach św. w ciągu roku;

- zakup wina, komunikantów i oleju do świec, a także osobiste wydatki.

6.  W roku 2023r. w naszej parafii odbyło się:

- 10 chrztów św.

- 5 ślubów;

- 15 pogrzebów.

7. Przypominam o przedłużeniu rezerwacji miejsc na cmentarzu parafialnym osobom zmarłym w 2004 roku na kolejne 20 lat, tj. do roku 2044 po 25 zł. za każdy rok, czyli 500 zł. Rezerwacji dokonujemy do końca kwietnia. Nadmieniam, że w 2004r. zmarły i zostały pochowane na cmentarzu parafialnym w Prokowie następujące osoby:

-Stanisław Merchel- zm. 08.03

- Władysław Ceplin- zm. 19.05

- Halina Szymichowska- zm. 27.06

- Bronisław Plichta- zm. 20.08

- Marta Wyka- zm. 13.09

- Andrzej Trepczyk- zm. 03.10

Pieniądze z rezerwacji miejsc na cmentarzu i 10 procent od wystawionego nowego pomnika są przeznaczane na utrzymanie porządku na cmentarzu, tj. koszenie trawy, odśnieżanie, comiesięczny wywóz śmieci, opłatę za zużytą wodę.